Migrénmasszázs

Migrénmasszázs
A kínzó fejfájás ellenszere

Amennyiben sokat fáj  a fejed, migréned van, sokat stresszelsz, szeretettel várlak migrén masszázsomra is.
A migrén masszázzsal csökkenthetjük fejfájásaid számát, erősségét valamint migrén esetén a migrénes rohamok számát és intenzitását.
A mai világban rengetegen szenvednek valamilyen fejfájásban vagy migrénben.
A kiváltó oka sok minden lehet: munka, élethelyzet, stressz, nem megfelelő mozgás/mozgáshiány, nem megfelelő táplálkozás, időjárás változás/frontérzékenység.
Előfordul az is, hogy a szervezetünk így jelez nekünk vissza a nem megfelelő működésről, folyadékhiányról, problémákról, de jelezhet szervi okot is. Amennyiben nagyon fáj a fejünk és rendszeresen, vagy hirtelen változást tapasztalunk, mindenképpen érdemes kivizsgáltatni, hogy nem-e szervi ok áll-e a háttérben!
Amennyiben nincs szervi oka, megbetegedés (vérrög, ciszta, duzzanat, daganat, elzáródás stb) abban az esetben a migrén masszázs sokat segíthet a fejfájások ellen. Ráadásul egy természetes megoldás, mellyel nem terheljük meg gyomrunkat, szervezetünket. Migréngyógyszerek mellett is használható a migrénmasszázs.

A migrénmasszázs első alkalommal mindig felmérésből áll (kérdések, állapotfelmérő gyakorlatok) és felmérő masszázsból. Ezután elmondom tapasztalataimat, valamint egy fejfájás naplót is adok neked ajándékba, melyet fontos, hogy kitölts, hiszen ezek alapján tuduk behatárolni a problémát és tudok neked a jövőben már előbb említett dolgokban segíteni.

A migrénmasszázs 5 technikát/masszázstípust von össze migrénes fejfájás ellen, vagy a migrén elmulasztása érdekében. A migrénes fejfájásoknak is több típusát különböztetjük meg. Nem mindegy, hogy valakinek csak fáj a feje, vagy ez visszatérő és rendszeres (ez esetben a kiváltó okot kell megkeresni), vagy valaki frontokra érzékeny illetve tényleges migrénje van-e migrénes rohamokkal (hang-, fényérzékenység, látás próblémák, végtag zsibbadás, hallásproblémák).

Migrénmasszázs típusai
A migrénmasszázs áll: svédmasszázs fogásokból, triggerpont masszázsból, akupresszúrás pontok kezeléséből, szegmentmasszázsból, gyakorlatokból és nyújtásokból.

1. A svédmasszázs a migrénmasszázson belül egy megelőző technikának minősül. Egy szokásos alap hátmasszázs, melyben a hangsúly inkább a váll, lapocka és nyaki izmok kilazítására helyezi a hangsúlyt. Ugyanis ezen izmok beállása is kiválthat migrént/fejfájást. 

2. Deep tissue (mélyszöveti masszázs): ebben a masszázsban az izmok mélyebb rétegeit masszírozom át, lazítom őket. Szintén megelőzési technika.

3. Akupresszúra: akupresszúrás pontok nyomásának alkalmazása migrén alatt segíthet a fájdalom és a tünetek enyhítésében, izomfeszülésben.

4. Triggerpont masszázs: a triggerpontok masszázsa, egy erősebb masszázs. A triggerpontok a fascia kötőszövetben alakulnak ki, és nyak-váll részen okozni tudnak kisugárzó fájdalomként fejfájást. 

5. Szegmentmasszázs technika: migrénes roham után használható masszázs technika. Több alkalom szükséges belőle (kúraszerűen). Heti 3 javasolt, összesen 15 alkalom lehet maximum és ezután 6 hónapig nem lehet alkalmazni. Ez a masszázs is egy hátmasszázs.

+1  Autogén tréning- figyelem összpontosító gyakorlatokon alapul. Ez a technika segít elsajátítani a saját testtudatot, megtanítja az egyes testrészek (izmok, szervek érzetét), segít az izmokat ellazítani, így a fejfájás kiváltó oka ellen hat.

Videóim a fejfájásokról, migrénről az alabbi linken megtekinthetőek:
https://www.youtube.com/watch?v=X02Z5l9-nTw&list=PL78r6qKhYQUXfY_zHR6ZnBi3ce-ebfj1p